+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Vstup pre zmluvných partnerov

Novinky ze společnosti

Ako natrieť pozinkovanú strechu, bránu či konštrukciu?

Blog o pozinkovaných povrchoch

Falcované plechové steny, okenné parapety, dažďové zvody, pletivá, brány či oceľové konštrukcie. Všetky majú čosi spoločné. Výrobcovia ich ošetrili tenkou vrstvou zinku, aby odolávali korózii a vrtochom počasia. Pre príliš hladký povrch, mastný film a slabú priľnavosť sa však nátery na povrchu neudržia. Čo s tým?

Osvedčeným liekom je čas

Kyslé dažde, slnečné lúče a znečistený vzduch prispievajú k tomu, že vrstvička zinku starne. Z lesklej kryštalickej štruktúry sa počas jedného roka stane biely povlak. Naň už môžete nanášať väčšinu antikoróznych syntetických náterov. Najprv ho však treba umyť saponátovou vodou a odmastiť technickým liehom alebo benzínom.

Dá sa starnutie pozinkovaných povrchov urýchliť? Riešením je čpavková voda, ktorou povrch opakovane pretriete a necháte niekoľko dní oddýchnuť. Zafunguje ako urýchľovač starnutia, ktorý pripraví podklad na náter.

Voľte špeciálne nátery

Ako vyberať? Nebojte sa opýtať školených predajcov. Ak natierate pevnú konštrukciu, bude vás zaujímať trvácnosť náteru bez ohľadu na jeho krehkosť. Do pozornosti dávame dvojzložkové polyuretánové varianty náterových hmôt Axapur U2008, ktorý potom ošetrite vrchnou farbou Axapur U2074. Je tu aj možnosť jednej vrstvy v podobe polyuretánovej farby Axapur U2219, ktorú vám vieme natónovať v akomkoľvek RAL odtieni priamo na predajni.

Blog o pozinkovaných povrchoch

Naopak, pri natieraní plechových striech či nádrží bude prioritou pružnosť, aby náter držal krok s tepelnou rozťažnosťou. Takéto vlastnosti hravo zaistí náš vodouriediteľný náter Aquarex V2115 alebo akrylátový Zinorex S2211. Nakoľko naše strechy sú vystavené čoraz ťažším podmienkam, budú ideálnou voľbou. Pri výbere dajte na rady predajcov a remeselníkov. Nikdy nekupujte materiál na celú plochu skôr, kým neurobíte skúšobnú vzorku na menšej ploche.

Zlá priľnavosť

Ako zatočiť s povrchom, ktorý nevyniká svojou priľnavosťou? Príliš hladký povrch je dobré ošetriť výrobkom Galvinol. Ide o základový náter vo forme modrej tekutiny, ktorá naleptáva povrch a tým vytvára vynikajúce vlastnosti pre ďalšiu vrstvu náteru. Je určený najmä na farebné a ľahké kovy, no aplikovať ho môžete na akýkoľvek problémový povrch. Aplikuje sa v čo najtenšej vrstve.

Novinky

Colorlak oslavuje 95.narodeniny

Colorlak oslavuje svoje 95. Narodeniny a my by sme Vám radi priblížili zaujímavosti z našej firmy, ktoré sa za toto obdobie udiali. Všetky míľniky z histórie Colorlaku nájdete v tomto albume. Číst více