+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Vstup pre zmluvných partnerov

Novinky ze společnosti

Čistenie a ochrana fasád

Fasáda domu má niekoľko funkcií, medzi ktoré patria aj estetická a ochranná. Avšak pod vplyvom vetra, dažďa alebo snehu dostáva zabrať. Časom ju môžu poškodiť huby, baktérie, plesne a riasy. A to nechce nikto z nás.

Problém vzniká najmä na severne orientovaných častiach fasád, kde takmer nesvieti slnko. Takéto plochy sú potom vlhšie a kondenzuje na nich voda, čo zapríčiňuje biologické napadnutie.

Na odstránenie nečistôt z fasád, muriva, omietky, betónu, kameňa, strešnej krytiny, zámkovej dlažby, sôch alebo pomníkov je určený ČISTIČ FASÁD V1920 alebo ČISTIČ FASÁD Koncentrát V1923, ktorý sa riedi v pomere 1 diel koncentrátu a 4 diely vody.

Postup čistenia

Pred aplikáciou čističa fasád je potrebné povrch najskôr navlhčiť. Na navlhčený povrch, ktorý je biologický napadnutý, následne aplikujte ČISTIČ FASÁD V1920 alebo ČISTIČ FASÁD Koncentrát V1923 pomocou postrekovača/valčeka. Prípravok nechajte pôsobiť najmenej 48 hodín. Ak chcete biologické nečistoty zlikvidovať čo najdokonalejšie, odporúčame až 72 hodín.

Ďalším krokom je umytie fasády tlakovou vodou, tzv. vapkou. Voda sa strieka na fasádu zo vzdialenosti 25 až 50 centimetrov. Umytú fasádu necháme jeden deň vyschnúť. 

Nepodceňujte prevenciu 

V záverečnom kroku ošetrite suchú fasádu prípravkom OCHRANA FASÁD V1930, ktorý sa aplikuje postrekovačom alebo valčekom. Slúži ako prevencia, keďže zabraňuje ďalšiemu rastu rias a plesní. Staršie a poškodené fasády odporúčame pretrieť vhodnou fasádnou farbou. Na menej exponované miesta môžete použiť disperznú farbu FASÁDA V2012. Pod fasádnu farbu nezabudnite naniesť hĺbkovú penetráciu, napr. Penetráciu S2802. Tá z Colorlaku je koncentrát a riedi sa vodou 1:3 až 1:10 v závislosti od nasiakavosti podkladu.

Na steny, kde nesvieti slnko a je väčšia vlhkosť, odporúčame použiť silikónovú farbu FASIKON. Je charakteristická vysokou paropriepustnosťou voči vodným parám, výraznou samočistiacou schopnosťou náterového filmu s dlhou životnosťou a stálosťou farebných odtieňov. Namiešame vám ho do stoviek odtieňov na našich predajniach. Vhodným penetračným náterom pod silikónovú farbu je PENSIKON, ktorý má okrem výbornej paropriepustnosti aj výrazný hydrofobizačný účinok. Ten sa však aplikuje neriedený. 

Postup:

 1. Povrch najskôr navlhčite.
 2. Na ešte vlhký podklad aplikujte Čistič fasád V1920 (príp. Čistič fasád
  Koncentrát V1923).
 3. Nechajte pôsobiť 48 až 72 hodín.
 4. Pokiaľ sú na fasáde vizuálne defekty, zvážte použitie fasádnej farby pre
  obnovenie vzhľadu fasády.
 5. Ak nie je povrch fasády poškodený alebo inak znečistený, suchú fasádu
  ošetrite prípravkom Ochrana fasád V1930. Zvýšite tak jeho odolnosť voči
  ďalšiemu biologickému napadnutiu.

Novinky

Colorlak oslavuje 95.narodeniny

Colorlak oslavuje svoje 95. Narodeniny a my by sme Vám radi priblížili zaujímavosti z našej firmy, ktoré sa za toto obdobie udiali. Všetky míľniky z histórie Colorlaku nájdete v tomto albume. Číst více