+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Vstup pre zmluvných partnerov

Novinky ze společnosti

Natierame kov, drevo, betón i plasty bez zápachu

Ako rozžiariť unavenú kuchynskú linku, starší nábytok alebo ošúchané zárubne? Vodouriediteľné farby môžete riediť a umývať vodou až dovtedy, kým úplne nezaschnú. Stačia štyri hodiny schnutia a stanú sa trvácnymi na dlhé desaťročia. A to všetko bez zápachu riedidiel, fŕkancov na zemi alebo umývania maliarskeho náradia. 

Stačí nabrať odvahu

Maliar a natierač sú remeslá, ktoré žiadajú cvik a trpezlivosť. Práca s vodouriediteľnými farbami je však natoľko jednoduchá, že sa do nej môžete pustiť aj vy. Nezáleží, na ktorom kuse nábytku či výbavy si to vyskúšate. Stačí dodržať zopár pravidiel a výsledok bude dokonalý. 

Ako vybrať správny náter?

Odolnosť na miestach s mimoriadnou záťažou zaistí Akrylcol, dokonalé krytie pri renováciách môžete očakávať od Colornalu. Akrylcol je dostupný v lesklom i matnom vyhotovení, Colornal len v matnom. Ak s natieraním začínate, vyberte si matnú farbu. V budúcnosti jej budete vedieť pridať lesk a vyššiu ochranu pred špinou vodouriediteľným lesklým lakom. 

Renovačným náterom utajíte drevotriesku starého sektorového nábytku, prežiarite ním zodraté plochy novšieho nábytku, alebo vnesiete nový vkus do výbavy, ktorá už na pohľad stratila svoj šmrnc. Smelo sa však môžete pustiť i do náterov dreveného nábytku. Je fajn, ak prvý náter pod Colornal alebo Akrylcol vykonáte základnou farbou Aquacol Primer, ktorá sa dá aj prebrúsiť. Utajíte tým štruktúru letokruhov, ktorá by na hladkej a farebnej ploche mohla vyzerať neprirodzene.

Viac ako len nábytok 

Vodouriediteľné farby sú modernou a ekologickou náhradou za farby syntetické. Používajú ich nielen domácnosti a remeselníci, ale aj výrobcovia v rôznych segmentoch. Preto by vás nemalo prekvapiť, že nimi natriete viac ako len nábytok. Aquacol Radiator je určený na rúry ústredného kúrenia a radiátory. Môžete počítať s viac ako 20-ročnou životnosťou bez potreby obnovy. Využite letné mesiace na to, aby aj vaše radiátory vyzerali fit.

Vhodné aj do dvora 

Vodouriediteľné farby sú pružné ako plast alebo guma. Práve takúto povrchovú úpravu má väčšina plechových striech, ktoré dnes remeselníci montujú na novostavbách a pri obnovách. Po vodouriediteľnej receptúre môžete smelo siahnuť aj vtedy, keď sa chystáte na náter brány, plota, kovových zábradlí či dokonca strechy. 

Dokonalým náterom pre toto poslanie je Aquarex 2v1. Nanesiete ho priamo na kov bez antikorózneho základu a bez obáv vám chytí i na nový, pozinkovaný povrch bez reaktívneho základu, čpavkovania alebo dlhodobého vystavenia poveternosti. Pozor však na nanášanie farby na slnkom rozhorúčený povrch! Voda sa rýchlo odparí a náter sa nestihne dokonale prepojiť s podkladom.

Novinky

Colorlak oslavuje 95.narodeniny

Colorlak oslavuje svoje 95. Narodeniny a my by sme Vám radi priblížili zaujímavosti z našej firmy, ktoré sa za toto obdobie udiali. Všetky míľniky z histórie Colorlaku nájdete v tomto albume. Číst více