Drevo >> Nábytok, dekorácie

TERASOIL O1014

olej na terasy s UV ochranou

  • odpudzuje vodu
  • na tuzemské aj exotické dreviny
  • na záhradný nábytok, terasy, fasády

 

Bezfarebný ošetrujúci olej, určený predovšetkým na použitie do exteriéru, na ochranu a konzerváciu záhradného nábytku, terás, fasádnych obkladov, plotov, vnútorného obloženia sáun z tvrdého aj mäkkého dreva.

Vďaka vynikajúcemu hĺbkovému účinku olej regeneruje, ošetruje a oživuje starý, zašednutý a matný povrch dreva. Chráni pred vysušením, vodou, škodcami alebo drobným poškodením.

TERASOIL je určený na ošetrovanie tvrdého aj mäkkého dreva. Je vhodný nielen na ochranu tuzemských drevín (napr. smrekovec), ale aj pre exotické dreviny (napr. teak, mahagón), pre severoamerické dreviny (napr. red cedar, redwood), pre thermowood (tepelne upravené drevo).

 

Olejovanie zabraňuje úplnému nežiadúcemu vyschnutiu dreva. TERASOIL odpudzuje vodu a nečistoty. Pre uchovanie farby dreva a jeho ochrany je potrebné drevo výrobkom TERASOIL pravidelne ošetrovať. Počet opakovaní náteru závisí na mieste, intenzite a spôsobe používania dreveného výrobku.

Všeobecne platí, že náter dreva olejom je potrebné aplikovať vo chvíli, keď povrch dreva zmatnie alebo voda prestane zostávať na povrchu dreva ako kvapky a začne sa vpíjať do dreva.

Prvý náter odporúčame previesť najneskôr do konca prvého mesiaca používania dreveného výrobku. Aplikuje sa pomocou štetca pri teplote +5 až +35 °C.

 

VÝDATNOSŤ: Predpokladaná výdatnosť je cca 10–15 m2/l v jednej vrstve. Spotreba oleja je vždy závislá od drsnosti, pórovitosti, savosti, aký starý je povrch dreva, tiež podľa typu, kvality, vlhkosti a spôsobe opracovania dreva.

 

Přednosti

Přednost
Přednost
Přednost
Přednost
  • Použití
  • Použití
  • Použití

Vydatnost

10 - 15 m2/l

Přílohy ke stažení

Odstíny

Uvedené odstíny v elektronické podobě mají pouze orientační charakter.

T0037_akacie.jpgT0067_americky_orech.jpgT0089_meranti.jpgV0000_bezbarvy.jpg
T0037_akacie.jpg
T0037_akacie.jpg
T0067_americky_orech.jpg
T0067_americky_orech.jpg
T0089_meranti.jpg
T0089_meranti.jpg
V0000_bezbarvy.jpg
V0000_bezbarvy.jpg