+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Vstup pre zmluvných partnerov

Novinky ze společnosti

Ideálne páry? Vyberte si správny štetec a valec

Výber správneho náradia je rovnako dôležitý ako voľba farby. Pripravili sme si pre vás malého sprievodcu s radami, ktoré vám pomôžu pri kúpe štetca, valca a aplikačného náradia.

Tipy pre výber správneho štetca

So štetcom z prírodných štetín nikdy neurobíte krok vedľa. Pri správnej manipulácii a starostlivosti vydrží pokojne aj niekoľko rokov. Prírodné štetiny sa však stávajú čoraz viac nedostupnejšou surovinou. Výrobcovia už roky vyvíjajú umelé vlákna, ktorými by nahradili to, čo nám ponúka príroda. 

Moderné štetce z umelých vlákien sa už svojimi vlastnosťami vyrovnali tým prírodným a dokonca sú, najmä pre vodouriediteľné farby, tou lepšou voľbou. Väčšina z nich by však nemala prísť do kontaktu so silnými rozpúšťadlami. O ich použití sa môžete poradiť na našich predajniach.

Natierate štetcom zábradlie, mriežkový plot alebo veľmi členité miesta? Na toto slúžia okrúhle štetce. Na všetko ostatné sú určené ploché štetce. Pokiaľ chcete zamaskovať nevzhľadné stopy po opravách alebo dotiahnuť detaily k dokonalosti, použite linkovacie alebo školské štetce, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach.

Tipy pre výber správneho valca

Aký povrch idete maľovať a aký výsledný povrch chcete dosiahnuť? Túto otázku si musíte zodpovedať, aby ste si vedeli vybrať správny valec. Pri extra jemnom povrchu, ako je napríklad sadrokartón, drevená podlaha, nábytok, tabuľa, hladký kov či hladká betónová podlaha, vyberajte valec s krátkym vlasom do 10 mm. Pri stenách, jadrových omietkach alebo pórovitej betónovej podlahe sa poobzerajte po valcoch so strednou výškou plyšu (do 18 mm). Fasády natierajte valcami s výškou plyšu do 18 mm a veľkým priemerom, aby do seba poňali čo najviac náteru a mohli ho odovzdať do každej škáry a priehlbiny na povrchu.

Prečo by ste mali kupovať kvalitné aplikačné náradie?

Odpoveď je jednoduchá. Ľahšie a rýchlejšie dosiahnete profesionálny výsledok. Rýchlejšie preto, lebo majú vyššiu kapacitu. A teda na jedno namočenie do farby pokryjú väčšiu plochu. Kvalitnejšie valčeky a štetce majú lepšie krytie. Preto vám môžu ušetriť financie za farbu, ktorú bude potrebné naniesť v menej vrstvách. Nestrácajú pri maľovaní vlákna a teda ich nemusíte ručne vyberať z čerstvého náteru. Výsledok práce bude profesionálny. Navyše, budete mať lepší zážitok a pocit z maľovania.

Novinky

Colorlak oslavuje 95.narodeniny

Colorlak oslavuje svoje 95. Narodeniny a my by sme Vám radi priblížili zaujímavosti z našej firmy, ktoré sa za toto obdobie udiali. Všetky míľniky z histórie Colorlaku nájdete v tomto albume. Číst více